Miklusėnų g. 38A, LT-62332 Alytus 

Tel.: 8 315 72 920;
        8 315 72 921;
        8 315 64 167;

El. p. ld@vyturelis.alytus.lm.lt


Pavasarinė nuotaika atkeliavo į „Meškučių“ grupę ir palangė pasipuošė daržovių ir prieskoninių žolelių daigais. Vaikai sėjo sėklas, sodino daigus ir, auklėtojos padedami, sukūrė kompoziciją „Zuikių Puikių daržas“.

Laistydami augalus, stebėjo,  kaip iš sėklos išauga augalas, aiškinosi, kodėl vieni sudygo anksčiau, kiti vėliau, tyrinėjo  jų augimo tarpsnius, pajuto bendrumą su gamta, atsakomybę už šalia esančius augalus.

Domėjosi pirmojo Lietuvos botaniko Jurgio  Ambraziejaus Pabrėžos augalų pavadinimais, jų ypatybėmis. Klausinėjo savo senelių, močiučių, kaip senovėje jie vadino augalus ir savo užaugintiems augalams sukūrė naujus vardus. Taip mūsų „Zuikių Puikių darže“ atsirado agurkai „Ūsorius“ ir „Žaliūkas“, žirniukai „Pypliukai“, porai „Ilgiai“, pomidoras „Teodoras“, krapai „Karpytukai“, paprika „Rožytė“, pupelės „Šabalbonai“ ir „Sniegutė“, bulvė „Klumpė“, svogūnai „Aštriukas“ ir „Laiškius“, saulėgrąža „Saulėmečkė“, salotos „Lapuotės“ ir arbūzas „Dryžius“.

Pradėję pažinti pasaulį nuo palangės, vaikai, atšilus orams, augalus persodins į daržą ir vėl stebės, augins, rūpinsis, džiaugsis, lauks derliaus, o svarbiausia – atras, koks nuostabus gamtos pasaulis.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Malvina Miškelienė