Miklusėnų g. 38A, LT-62332 Alytus 

Tel.: +370 315 72 920;
        +370 315 72 921;
        +370 315 64 167;

El. p. ld@vyturelis.alytus.lm.lt


Saulėgrąža – Saulės gėlė.

Ne tik todėl, kad labai panaši į Saulę, bet ir todėl, kad Saulės šilumos ir šviesos šiam augalui reikia labai daug – nuo 6 iki 8 valandų per dieną. Saulėgrąžos labai įdomiai elgiasi. Žiedų pumpurai ir jauni žiedai rytais yra nukreipti į rytus ir dienos metu juda paskui Saulę. (Tai vadinama heliotropizmu). tačiau sėklų augimo metu žiedai pasunkėja, stiebai sustingsta ir subrendusių žiedų galvutės paprastai lieka nukreiptos į rytus – į Saulės tekėjimą.

Mūsų lopšelis-darželis “Vyturėlis” yra Saulės darželis. Ne tik todėl, kad mūsų simbolinė spalva oranžinė – labai artima Saulės spalvai. Ir todėl, kad mūsų pavadinimo paukštis – vyturys, vyturėlis – yra pavasario – saulės, šviesos, gyvybės sugrįžimo simbolis. Todėl mes ir dalyvaujame  iniciatyvoje „Nuspalvinkime Lietuvą saulėgrąžų žiedais“, palaikydami ukrainiečių tautos kovą už laisvę, linkėdami, kad į jų žemę sugrįžtų saulė, šviesa, viltis, kad Ukrainos laukuose žydėtų daugybė Saulių – saulėgrąžų.

Gegužės 13 d. priešmokyklinio ugdymo “Boružėlių” grupės vaikai pasėjo saulėgrąžų sėklytes, kurias atsiuntė SDG,  į daržą. Nekantriai lauksime jų žiedų!