Miklusėnų g. 38A, LT-62332 Alytus 

Tel.: 8 315 72 920;
        8 315 72 921;
        8 315 64 167;

El. p. ld@vyturelis.alytus.lm.lt


Paskutinę žiemos dieną – vasario 28-ąją, po pusryčių į „Vyturėlio“ salę sulėkė, suskrido, suplasnojo 18 genių („Meškučiai“), 15 zylių („Voveriukai“),  15 šarkų („Boružėlės“), 16 vyturiukų („Kačiukai“), 12 žvirblių („Pelėdžiukai“).    Lyg į kokį pavasario sutiktuvių mitingą. O su jais kartu 14  saulės spindulėlių (“Bitutės“) ir  14 vandens lašelių („Ežiukai’). Viskas, ko reikia džiaugsmingam paukščių pasibuvimui. Ne visai. Dar reikia vaikų. Buvo ir jų. Gal koks 125. Dar koks 20 suaugusių „Vyturėlio“ darbuotojų. Dar buvo 113 vyturėlių – padirbtų paukščiukų – kūrybinių darbų parodos „Vyturėlis-pavasario šauklys“ dalyvių, suskridusių iš visos Lietuvos. Ir 3 viso šito šurmulingo sulėkimo rikiuotojai – paršiukas Knysliukas (auklėtoja Linutė), vyturėlis Rėtulis (auklėtoja Odeta) ir  meškiukas Mikutis (auklėtoja Nijolė).

Pasirodo, visi atskubėjo į „Vyturėlio“ vardadienį, šiemet švenčiamą šiek tiek pavėluotai (Vyturio diena minima vasario 24), bet užtat sutapusį su paskutine kalendorinės žiemos diena.

Kiek daug visko buvo, nei apsakysi, nei aprašysi! Tik buvęs šventėje, kartu su visais dainavęs, šokęs, svaidęsis spalvingom sniego-nesniego gniūžtėm, važiavęs traukinuku aplink darželį, skraidinęs balionus su linkėjimais, sodinęs vėjo malūnėlius (dideliai ačiū mūsų Aleksandrui ir Vytautui) gali suprasti, kaip buvo smagu. Gali tikėti, kad pavasaris tikrai ateis.

O kiek iš viso buvo šventusių, mįslė jums. Kas pirmas teisingai suskaičiuos ir atsakys, gaus vyturėlišką prizą.

Direktorė  Zita Reipienė